Кожна машина, верстат, агрегат являють собою складну технічну систему, що складається з безлічі взаємозалежних між собою деталей і вузлів. Але кожна, навіть сама досконала машина під впливом робочих навантажень і навколишнього середовища згодом виходить із ладу й вимагає ремонту. Для виконання ремонту устаткування, для попередження неполадок на підприємстві створюються спеціальні служби, укомплектовані кваліфікованими слюсарями-ремонтниками.
Слюсар-ремонтник розбирає, ремонтує, монтує, збирає, регулює, проводить налагодження складного устаткування й здає в роботу після ремонту. Виготовляє складні пристосування для ремонту й монтажу, складає дефектні відомості на ремонт, виконує такелажні роботи із застосуванням під`ємно-транспортних засобів і спеціальних пристосувань. Як видно з вищевикладеного, у роботі слюсаря-ремонтника тісно переплітаються функції представників багатьох спеціальностей: наладчика, слюсаря механоскладальних робіт, монтажника промислового устаткування, що дозволяє йому з успіхом опановувати складними спеціальностями.
Сучасні досягнення в області зварювання дозволяють з'єднувати не тільки метали, але й пластмаси, скло, кераміку й інші матеріали. Зварювання виконують на повітрі, під водою, у пекучих пісках пустелі, у льодах Арктики й у космосі. І перший крок до цієї високої мети - навчання у ШПЛ СумДУ за професією електрозварник ручного зварювання.
Електрозварник знає будову всієї зварювальної апаратури, основні закони електротехніки, способи випробування й дефекти зварених швів, і методи їхнього запобігання, принципи підбора режиму зварювання, марки й типи електродів, механічні властивості зварених металів.